poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Smoleńsk - czyli mniejsze zło?

Zamach smoleński, należy rozpocząć właściwie od kwestii, którą wypowiedział Radosław Sikorski w swoim wywiadzie, że Tusk dostał propozycję rozbioru Ukrainy. To był rok 2008, ten sam rok w którym w styczniu, był bodaj pierwszy zamach na polskie lotnictwo, chodzi o Mirosławiec, gdzie straciliśmy 20 wybitnych polskich pilotów i szkoleniowców lotnictwa.

W 2011-m roku Tusk wypowiedział znamienne słowa: Dla Polski lepiej nie znać prawdy i nie mieć wojny, niż znać prawdę i mieć wojnę. Przejęzyczył się, czy celowo skłamał? Co dokładnie Tusk chciał przez to powiedzieć? A jeżeli Rosjanie nie tylko spowodowali ten zamach ale i zadbali o to aby nikt z pasażerów nie przeżył? Gdyby to się potwierdziło, to co powinniśmy zrobić?


W 2013-m roku tygodnik „Do Rzeczy” ujawnił sekwencję kilku zdjęć, klatka po klatce. Wyraźnie na nich widać, że premierzy żartują, a przyczyną rozbawienia były słowa Władimira Putina. Najpierw uśmiecha się tłumaczka – właśnie Małgorzata Dukaczewska, następnie po usłyszeniu tłumaczenia Donald Tusk. Wtedy też pojawia się gest polskiego premiera z zaciśniętymi rękami. Mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik rodzin Anny Walentynowicz i Stefana Melaka, nie miał wątpliwości, że Dukaczewska, jako świadek bardzo ważnej rozmowy, powinna zostać przesłuchana. - Czytaj: https://obroncakrzyza.wordpress.com/2013/12/15/czym-putin-rozbawil-tuska-prokuratora-to-nie-interesuje-nie-ma-znaczenia-dla-sprawy/

Tusk oczywiście nie powiedział: "Dla Polski lepiej nie znać prawdy i nie mieć wojny, niż znać prawdę i mieć wojnę", powiedział: "Dla Polski lepiej znać prawdę i nie mieć wojny, niż nie znać prawdy i mieć wojnę"; tylko czy miało by to sens? Gdyby to zdanie padło w kontekście wojny polsko-polskiej, to sens byłby oczywisty, jednak Tusk mówił o stosunkach polsko-rosyjskich: "od 10 kwietnia do dziś realizowane są dwa cele: ujawnienie prawdy o katastrofie, ale z zachowaniem dobrych relacji polsko - rosyjskich:


Wygląda na to, że Tusk miał świadomość odpowiedzialności Rosjan za doprowadzenie do katastrofy tupolewa, lub nawet o rosyjskim zamachu. Pytanie więc jest takie: czy strona polska mogła dokonać zamachu sama, czy może to Rosjanie stoją za tym zamachem? Są jeszcze dwie inne możliwości: jedni i drudzy mogli sobie nawzajem pomagać. Tylko kto mógł być głównym inspiratorem?

Ważnym elementem w planie uczestnictwa, jest propozycja rozdziału prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości, to było na trzy miesiące przed decyzją o remoncie Tupolewa i dziwnym wyborze wykonawcy, celem było uniknięcie odpowiedzialności za przyszłe śledztwo? Pamiętamy, że wybór wykonawcy lobbowany był w Sejmie przez ówczesnego marszałka Bronisława Komorowskiego, który miesiąc po tej decyzji, wypowiedział w radiu znamienne słowa, że może prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni, chodziło o termin wyborów prezydenckich?

Później był 1 września Westerplatte, grudzień 2009r. powrót Tupolewa z remontu, wybuch w samochodzie żony Sikorskiego, śmierć Michniewicza szefa kancelarii tajnej Tuska? Co zobaczył pan Michniewicz, czego się dowiedział, że musiał zginąć? Potem zmiana kandydatury na prezydenta, rozdział wizyt, mianowanie Prokuratora Generalnego 1 marca 2010 roku, o ironio, musiał go mianować prezydent Lech Kaczyński?

Zmiany konstrukcyjne samolotu, zmiany w III salonce 8 miejsc zamieniono na 18, bez zezwolenia producenta, gdzie znaleźli tyle siedzeń?Usuwanie awarii autopilota przez nieznaną grupę remontową dzień przed wylotem. awaria monitoringu na lotnisku w dniu wylotu, żadnych mediów przy odlocie prezydenta i elity, kto tak skrupulatnie zabronił obecności mediom? Itd., itp. ...

Jedno jest pewne: "Prezydent Europy" czyli rudy folksdojcz nie zna innej postawy przed swoimi panami jak na klęczkach. Czy za swoje pomagierstwo w "Operacji 10 kwietnia" został wynagrodzony ciężką kasą za fuchę w UE przez jej szefową z NRD? - Bo te dwa podmioty (pomioty) polityczne czyli Niemcy i Rosja to to samo.

Zob.: http://andrzej111.salon24.pl/640792,tusk-pawlak-kto-okaze-sie-tym-podlym-szczurem

1 komentarze:

  1. A czemu cytat z trzeciego akapitu przeczy temu co zostało przez Ciebie napisane w piątym (tuż nad podanym źródłem)?

    OdpowiedzUsuń

.