czwartek, 24 lipca 2014

Agentura wpływu


JAK DZIAŁA AGENTURA WPŁYWU?

Agenci wpływu mają za zadanie prowadzenie dywersji ideologicznej. Dywersja ideologiczna może być prowadzona poprzez wojskowe jednostki specjalne zajmujące się wojną psychologiczną albo za pomocą propagandy. Takie działania prowadziły tylko największe służby specjalne świata, ale złoty medal trzeba tu przyznać Rosji.

Dywersja ideologiczna to:

1. Działania mające doprowadzić do demoralizacji narodu czyli głównie
podważanie wartości o które się walczy, zasiewanie wątpliwości

1.1 podważanie wiary w siebie i wyznawane przez siebie wartości
1.2 zaszczepienie poczucia winy - to głownie domena propagandy
1.3 przekonanie przeciwnika o jego osamotnieniu i braku poparcia
ze strony międzynarodowej opinii publicznej
1.4 ośmieszanie, wyszydzanie, wykazywanie rzekomego braku logiki
w działaniu
1.5 podważanie wiary w swoje siły zbrojne i jednoczesne przekonywanie
o potędze armii państwa na rzecz którego agent wpływu działa
1.6 przekonanie o bezcelowym przedłużaniu się walki
1.7 przekonywanie, że przeciwnik jest twardy, zdecydowany
i gotowy na wszystko

2. Dyskredytowanie władzy, jej zwolenników i obrońców, przedstawicieli i innych
osobistości państwowych.
3. Zneutralizowanie mas, żeby nie wystąpiły spontanicznie w obronie istniejącego
porządku w państwie.
4. Neutralizowanie wolnych wyborów i bojkotowanie każdej jej formy.
5. Dążenie do rozbicia dużych grup społecznych, gdzie istnieje dość skuteczna
ochrona przed propagandą.
6. Wprowadzanie rozróżnienia między przywódcami a resztą i atakowanie
przywódcy a chwalenie reszty.
7. Przewrotne wykorzystywanie wyznawanych przez atakowanych wartości.
8. Lansowanie postaw nagannych z punktu widzenia moralnego np: chciwości, rozwiązłości
9. Podsycanie wzajemnej nieufności w społeczeństwie, budowanie podziałów na zasadzie "dziel i rządź".
10. Wykorzystanie tzw. grup kluczowych dla uczynienia z nich grup - taranów do
rozbijania istniejącego systemu

Przykłady dywersji ideologicznej w polskich mediach:

1. strona Komunistycznej Partii Polski (http://www.kompol.org) oskarżana przez IPN o prowokacją w sieci ( http://fakty.interia.pl/polska/news/ipn-skarzy-komunis...

2. skandaliczny felieton Michała Sutkowskiego pt. Niebyt Rosji w Europie to klęska dla Polski, który ukazał się 7 kwietnia 2010r.: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niebyt-Rosji-w-...
na głównej stronie portalu Wirtualna Polska, na 3 dni przed Tragedią Smoleńską(!) .
Jest on związany portalem młodych lewaków http://www.krytykapolityczna.pl

SPECYFIKA ROSYJSKIEJ AGENTURY W POLSCE

Rosyjska agentura wpływu w Polsce, jest głęboko zakorzeniona i po części wielopokoleniowa. Działa w sposób dwutorowy, ingerując zarówno w środowiska lewicowe jak i prawicowe.

W środowiskach lewicowych wspiera wszelkiego rodzaju ruchy anarchistyczne, osłabiające państwo. Będą to więc wszelkie ruchy ekologiczne, pseudonaukowe, antyprzemysłowe oraz ruchy których ostrze skierowane jest przeciwko moralności społecznej w danym państwie. Tu głównie będzie szermować hasłem walki o maximum swobód obywatelskich. Celem jest doprowadzenia danego państwa do totalnej, anarchii, chaosu i upadku.

W środowiskach prawicowych natomiast wspierać będzie wszelkiego rodzaju nastroje rewolucyjne, namawiać do nieposłuszeństwa społecznego przeciwko demokratycznie wybranej władzy, wprowadzać zamęt i na każdym kroku tworzyć wrażenie zagrożenia. Celem jest wywołanie radykalnej społecznej rewolucji i jednocześnie dyskredytacja i ośmieszenie danego państwa na arenie międzynarodowej.

2 komentarze:

 1. Że się jeszcze parchu ci chce...
  No chyba, że jeszcze inne parchy banderowskie ci pomagają.
  Pracuj a nagroda cie spotka...

  OdpowiedzUsuń
 2. Szpiedzy i agenci wpływu istnieli zawsze. Sieć rosyjska nie jest jedyną. Taką sama rozpostartą mają wszystkie liczące się w polityce kraje: USA, Niemcy, Chiny, Izrael. Istnieją też organizacje o zasięgu ponadnarodowym przejawiające działania świadczące o niezależności jak Unia Europejska i instytucje finansowe.
  Dla Polski problemem jest dominacja agentury wpływu nad działaniami ludzi nieprowadzących działalność agenturalną. Ta sieć przetrwała po okupacji sowieckiej i częściowo została przewerbowana a częściowo rozbudowana. Rozpięta jest od centralnych szczebli władzy po struktury terenowe. Nie ma podstaw by uznać, że sieć dawnej nomenklatury partyjnej, SB i służb wojskowych nie działa współcześnie i nie obsadza stanowisk, nie udziela koncesji, pozwoleń oraz kontraktów publicznych. Nie ma też podstaw by przypuszczać, że te działania są realizowana w ramach sieci o nazwie Polska.
  Czy widzimy działania, które miałyby przerwać sieci podległe wrogim strukturom? Czy chociażby zapowiedzi tych działań? Nie. Mamy ich umacnianie poprzez przyjmowanie wrogich - obcych ideologii niezgodnych z cywilizacją, która dała nam siłę. Tą cywilizacją była cywilizacja łacińska. Upadliśmy pod naporem cywilizacji turańskiej i bizantyjskiej i żydowskiej. Ich napór trwa z wykorzystaniem socjalizmu jako narzędzia sprawowania władzy.
  O ile w czasie II wojny światowej błędem była strategia jednego wroga - Niemców, która ignorowała zagrożenie przez Rosję, tak teraz w propagandzie dominuje koncepcja jednego wroga - Rosji i pomijania zagrożenia niemiecko-unijnego i żydowsko-amerykańskiego.

  OdpowiedzUsuń

.