sobota, 26 lipca 2014

Zestrzelenie malezyjskiego boeinga na rozkaz z Kremla

- Zestrzelenie malezyjskiego boeinga nie było pomyłką, tylko wykonaniem rozkazu z Kremla - mówi Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina, w rozmowie z "Super Expressem". Jego zdaniem Rosjanie rozważali też samolot lecący z Warszawy, ale "śmierć Polaków nie byłaby wystarczająco wymowna".

- Jedyna wersja, która znajduje potwierdzenie w faktach, to ta o celowym dokonaniu zamachu terrorystycznego z rozkazu najwyższych władz rosyjskich - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" Andriej Iłłarionow, były doradca ekonomiczny Władimira Putina. Jego zdaniem nie było możliwości pomylenia malezyjskiego boeinga z ukraińskim samolotem transportowym ze względu na inną prędkość oraz pułap przelotu.

Jego zdaniem na odpowiedzialność rosyjskich władz wskazuje też ujawniona przez SBU rozmowa jednego z separatystów z rosyjskim dowódcą. Separatysta "był w szoku", gdy zorientował się, że zestrzelił cywilny samolot. - Z kolei rosyjski oficer reaguje na wszystko z ogromnym spokojem. Wygląda na to, że doskonale wiedział, w co wymierzono rakiety BUK - twierdzi Iłłarionow.

Warszawa albo Amsterdam

Iłłarionow stawia też tezę, że nieprzypadkowo zestrzelono właśnie samolot lecący z Amsterdamu. - Już dawno temu ludzie pracujący w sztabie generalnym mówili mi, że ich plany wojny nuklearnej zakładają w pierwszej kolejności atak na Amsterdam i Warszawę - mówi. Jego zdaniem wybrano Holandię, by "uniknąć skojarzeń ze Smoleńskiem"; ponadto "śmierć głównie Polaków nie byłaby wystarczająco wymowna". Iłłarionow zaznacza też, że żaden samolot z Warszawy nie leciał nad strefą konfliktu.

Andriej Iłłarionow jest ekonomistą i analitykiem był doradcą Władimira Putina w latach 2000-2005, obecnie to krytyk polityki Kremla.

za: http://wpolityce.pl/swiat/206419-szokujacy-wywiad-b-doradcy-putina-rozpatrywano-tez-atak-na-samolot-z-warszawy

1 komentarze:

  1. Myślę, że układanka powoli się kompletuje :-)
    Putin (lub ktoś wysoko postawiony) posłał BUK na Ukrainę, by strącił samolot Areoflotu. Ale w wyniku wewnętrznych rozgrywek strącono inny samolot i jest wielki problem :-) [notabene z przejętych rozmów separatystów i operatora buka, strzelający ma spokojny głos - jakby wiedział w co strzelał :-) ]. Wspaniały motyw do rozgrywek wewnętrznych - tylko kto będzie silniejszy ?
    I jeszcze jedna ciekawostka, o której się nie pisze w Polsce - Rosja NIE nałożyła sankcji związanych z żywnością na Ukrainę, a Ukraina dopiero teraz (po 5 miesiącach konfliktu!) nałożyła pierwsze sankcje na obywateli Rosji. Oczywiście jest to uzasadnione - większość żywności Rosji kupuje (i chyba musi ...) od Ukrainy.

    OdpowiedzUsuń

.