sobota, 5 lipca 2014

Dugin odleciał

Nie od dziś wiadomo, że Putin chce odbudowy Związku Radzieckiego. Ale Putin zdaje się mierzyć wyżej. To nie jest tylko próba rekonstrukcji wpływów na terytorium dawnego ZSRR. Ma tak szalone zamiary, jakie mieli panslawiści w XIX w.: aby zmierzyć się z Turcją, zająć kraje prawosławne, stworzyć imperium słowiańsko-grecko-prawosławne. Popierają go różni wyznawcy, nie tylko Prochanow, ale też narodowy bolszewik Edward Limonow oraz Aleksander Dugin, mistyczny faszysta i darwinista geopolityczny, który wymordowałby inne nacje, aby tylko pomnożyć ''ruskie ziemie''.

Duginowi warto się przyglądać, bo jego pomysły są znacznie bardziej niebezpieczne niż Prochanowa, a jest bardzo popularny. W Rosji stał się - co znamienne - gwiazdą telewizyjną. W ostatnich latach jego marzenia przesunęły się z Azji ku Europie. Kraje bałtyckie, Białoruś to jego minimum, ale myśli wręcz o stworzeniu ogromnego kontynentalnego państwa, na którego czele stanie Rosja z Niemcami. Twierdzi, że Rosjanie powinni się dogadać z Niemcami, bo łączy ich ten sam duch bizantyjsko-germański.

Ostatnio, jak się wydaje zwariował. Zaczął głosić "księżycowego Putina".

Watpliwosci o prezydencie Rosji rozkwitly w umysle Dugina az do pomyslu o Ksiezycowym Putinie. Po pozarze w Odessie, Dugin powiedzial w wywiadzie "Zabij. Zabij. Zabij. Nie mam nic do dodania"

Watpliwosci o prezydencie Rosji rozkwitly w umysle Dugina az do pomyslu o Ksiezycowym Putinie. Po pozarze w Odessie w maju, Dugin powiedzial w wywiadzie "Zabij. Zabij. Zabij. Nie mam nic do dodania (o tym co zrobic na Ukrainie). To moj poglad, jako profesora".

Jeden z najbardziej znanych rosyjskich akademikow sklania sie w kierunku dziwnej hipotezy - Teoria dwoch Putinow. To Aleksander Dugin, analityk polityczny z Uniwersytetu Moskiewskiego i konserwatywny ideolog. Proponuje stworzenie imperium w Eurazji aby kontrowac wplywy USA, w zwiazku z tym popiera rebeliantow na wschodzie Ukrainy.

Dugin wlasnie oglosil, ze Uniwersytet Moskiewski wyrzucil go z pracy na wydziale socjologii z powodu jego pogladow politycznych w sprawie zamieszek na Ukrainie. Po pozarze w Odessie w maju, Dugin powiedzial w wywiadzie "Zabij. Zabij. Zabij. Nie mam nic do dodania (o tym co zrobic na Ukrainie). To moj poglad jako profesora".

"Война началась! Призывать к..." Le compte YouTube associé à cette vidéo a été fermé, car nous avons reçu, à plusieurs reprises, des notifications de tiers pour atteinte aux droits d'auteur.
Opération impossible
https://www.youtube.com/watch?v=KCrGwQt1Mew

Takie uwagi zdenerwowaly wielu ludzi, w tym ponad 11 tysiecy osob, ktore podpisaly petycje change.org wzywajaca do dymisji Dugina.

Co dziwne to jednak uniwersytet zaprzecza, ze wyrzucil Dugina, jego nazwisko dalej jest na liscie fakultetu socjologii (przynajmniej w internecie).

www.socio.msu.ru/

Dugin upiera sie, ze rzeczywiscie stracil prace i jak na razie wie kogo obwiniac - to Ksiezycowy Putin.

vk.com/duginag


W przeciwienstwie do Diabelskiego Stalina, Ksiezycowy Putin nie jest doslownie imposterem, ale ciemna strona prezydenta jest przeciwienstwem dobrego Slonecznego Putina.Doslowna interpretacja Putina

Dugin jest przekonany, ze wersja ksiezycowa jest odpowiedzialna za okazyjne niedociagniecia Putina aby prowadzic Rosje we wlasciwym kierunku. W swojej ksiazce z 2012 roku 'Putin versus Putin', Dugin sprawdza dwie strony Putina i nawet wprowadza "ksiezycowa/sloneczna" terminologie.
www.litmir.net/bd/


Tutaj Dugin napisal, ze Putin zostal nastepca Jelcyna dzieki konspiracji i wskutek efektywnej kampanii informacyjnej. Teoretycznie moglby rzadzic calkiem inaczej. Putin zostal najpierw narzucony, ale stal sie naprawde popularny. Jednak w waznych momentach Putin wstrzymywal sie lub wycofywal. 
Tutaj Dugin napisal, ze konczy sie pokoj i harmonia i zaczyna sie druga kolumna o wadach i niedociagnieciach Putina. Dugin pisze o zwiazaniu Kaukazu z Rosja geopolitycznie i ideologicznie, o stworzeniu systemu imperialnego laczacego centralizm z demokratycznycm samorzadem na niskich szczeblach, zaleca prowadzenie niezaleznej i efektywnej polityki zagranicznej, rozwoj narodowej ideologii, rozbicie oligarchii, powstrzymanie korupcji oraz wprowadzenie czegos jak unia celna i tak dalej w ramach Wspolnoty Niepodleglych Panstw.

Watpliwosci o prezydencie Rosji rozkwitly w umysle Dugina az do pomyslu o Ksiezycowym Putinie. Na portalu Vkontakte, Dugin zrobil katalog swojego dramatu. Dugin probuje sie teraz dowiedziec od rektora uniwersytetu kto z Kremla aprobowal jego wyrzucenie z pracy. Pewnie mysli, pewnie prawidlowo, ze taki akt wymaga zgody kogos z samej gory. Obecnie uznal, ze na Kremlu jest VI Kolumna odpowiedzialna za jego los, a nawet potwierdzil, ze to na rozkaz Putina, a w internecie napisal, ze to Ksiezycowy Putin, bo nie da sie tego inaczej wyjasnic.

źródło: http://zmech.neon24.pl/post/110752dugin-o-ksiezycowych-przygodach-putina

1 komentarze:

  1. Zrozumieć Rosję. Uniwersalizm w kulturze Rusi od IX do XVI wieku

    http://www.gandalf.com.pl/files/products/text/327563.pdf

    OdpowiedzUsuń

.