wtorek, 22 lipca 2014

Rosyjskie standardy już poznaliśmy w SmoleńskuPrzez pomyłkę zabronili Polakom otwierać trumny, a sami zamiast robić sekcje zwłok to rozpruwali brzuchy ofiar i zaszywali tam śmieci i gumowe rękawice. No i pozamieniali ciała, kradnąc przy okazji drogocenne relikwie. Ich eksperci nie potrafili zmierzyć ani średnicy, ani wysokości brzozy, a na zegarku znali się z dokładnością do 16 minut. Zdawało im się, że Tupolew 4 razy podchodził do lądowania, a on zszedł tylko na wysokość decyzji, a potem padła komenda ODCHODZIMY, którą Rosjanie omyłkowo zamazali. Nieskutecznie. 

Do tej pory nie zdołali odnaleźć rejestratora lotu K3-63, trzech telefonów satelitarnych i – bagatela – 120 foteli z przedziału dla pasażerów, omyłkowo źle rozmieścili radiolatarnie, nie dali rady zmierzyć średnicy brzozy – podają, że 30-40 cm, ani wysokości, na której została złamana 6-7 m (mieli sztukowany centymetr krawiecki stąd błąd dopuszczalny 1 m), nie umieli przegrać zawartości czarnych skrzynek – brakowało ostatnich 17 sekund i ponagrywały się rzeczy niemające nic wspólnego z lotem z 10.04.2010, nie wiedzieli że żarówki oświetlające pas należy wkręcać przed lądowaniem, a nie po. 

Rosjanie twierdzili że lot o symbolu PFL 101-1-M jest lotem cywilnym, a nie wojskowym, a przecież litera M oznacza Military. Nie wiedzieli, że mają z Polską porozumienie z 1993 roku, nie wiedzieli też, że Konwencja Chicagowska nie ma zastosowania w przypadku katastrof samolotów państwowych.

2 komentarze:

 1. Eksperci OBWE we wtorek około południa wrócili na miejsce katastrofy. - Wrak zestrzelonego boeinga wygląda inaczej niż ostatnio - powiedział BBC World Update rzecznik misji monitoringowej OBWE Michael Bociurkiw. - Duże części wraku zostały pocięte na mniejsze - wyjaśnił. Wraku nadal pilnują separatyści. Korespondent BBC News w Hrabowie relacjonuje, że na miejscu pojawiła się się kobieta, która przyniosła ze sobą - jak twierdzi - fragment rakiety. Chce go przekazać zespołowi OBWE.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brytyjski wywiad ma dowody wskazujące, że rosyjscy terroryści chcieli sabotować śledztwo ws. zestrzelonego Boeinga malezyjskich linii lotniczych. Częścią planu było m.in. rozrzucenie na miejscu katastrofy części innego samolotu.

  brytyjski wywiad wszedł w posiadanie dowodów potwierdzających próby sabotowania śledztwa ws. lotu MH17. Z przechwyconej przez służby komunikacji między rosyjskimi separatystami jednoznacznie wynika, że świadomie próbowali oni sabotować prace ekspertów na miejscu katastrofy.

  Część planu zakładała m.in. rozrzucenie w okolicach wraku części innych samolotów. Prorosyjscy separatyści chcieli również usunąć ciała i wszystkie pozostałości po ofiarach z okolic Grabowa, gdzie zestrzelony został samolot. Rozważano również przekazanie czarnych skrzynek do Moskwy.

  Z ustaleń brytyjskiego wywiadu wynika też, że terroryści robili wszystko, aby zmylić badających wrak ekspertów.

  http://niezalezna.pl/57600-brytyjski-wywiad-przechwycil-plan-sabotazu-sledztwa-ws-zamachu-na-boeinga

  prosze zestawic z przechwycona przez wywiad Ukrainy rozmowa rebeliantow:

  (...) - Mam do was prośbę. To nie jest moja prośba. Nasi towarzysze z góry bardzo interesują się losem czarnych skrzynek. Mam na myśli Moskwę
  - oświadcza Chodakowski.
  - Są tam dwie sztuki (czarne skrzynki) u Chmurego, naczelnika wywiadu Striełka (przywódcy prorosyjskich separatystów Igora Striełkowa).
  Zróbcie wszystko, przy współpracy z MNS, żeby wszystko, co znajdziecie, nie wpadło to w obce ręce - rozkazuje.
  - Wszystko, co znajdziecie, zabierajcie, żeby nie wpadło to w postronne ręce. Wszystkich, którzy tam przyjeżdżają, OBWE i inni

  http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/ramka/nasi-towarzysze-bardzo-interesuj261-si281-losem-czarnych-skrzynek-mam-na-my347li-moskw281-sbu-publikuje-kolejne-nagrania-separatystoacutew

  tylko pod naciskiem Holendra Putin pozwolil zwrocic czarne skrzynki...

  prosze to teraz zedstawic ze sledztwem smolenskim, czy do podobnych dzialan mogli sie posunac Rosjanie kiedy byli pod znacznie mniejsza presja swiatowej opinii publicznej..?
  prosze sobie odpowiedziec na to pytanie: czy byli do tego zdolni skoro pomysl jest podobny w tej tragedii i czy takich dzialan sie dopuszczali ?

  OdpowiedzUsuń

.