sobota, 26 lipca 2014

W Słowiańsku rozpoczęto ekshumację grobu zbiorowego mieszkańców miasta zabitych przez separatystów

W zajętym przez siły rządowe Słowiańsku odnaleziono zbiorowy grób - donoszą media i Human Rights Watch. Separatyści mieli w tym miejscu grzebać zwożone ciężarówką ciała. 
"Zanim stamtąd odeszłam, udało się wykopać osiem rozkładających się ciał i ciągle szukano kolejnych" - informuje Julia Gorbunowa, przedstawicielka Human Rights Watch, w swoim czwartkowym raporcie ze Słowiańska.

Słowiańsk kilka tygodni temu został zwolniony od prorosyjskich separatystów. Na mocy decyzji śledczego rozpoczęto ekshumację grobu zbiorowego ofiar terrorystów.

O czym na Facebook napisał doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko – podała agencja TSN.

«Być może, znajdziemy tam i ciała uprowadzonych podczas walk o Słowiańsk milicjantów, żołnierzy i oficerów Gwardii Narodowej i Sił Zbrojnych Ukrainy. Już dokładnie wiemy, że właśnie w tym grobie zbiorowym położonym w samym centrum Słowiańska obok dziecięcego szpitala leżą ciała czterech parafian protestanckiego kościoła Przemienienia Pańskiego. To synowie głównego pastora Albert i Ruben. Mięli 24 i 30 lat odpowiednio. Również tam są dwoje parafian Wiktor Brodarski i Włodzimierz Wełyczko – 40 i 41 lat. W rodzinie pierwszego troje dzieci zostały bez ojca, w rodzinie drugiego – ośmioro» – zaznaczył Heraszczenko.

1 komentarze:

  1. Skutki wojny Putlera - 9 dzieci zostało rannych w wyniku eksplozji pod Artemowskiem na Wschodzie Ukrainy
    Dzieci znalazły nieznany sobie przedmiot w skrytce, którą wykorzystywali separatyści i przyniosły na podwórko. Pocisk eksplodował.
    9 dzieci trafiło od razu do szpitala w Artemowsku. Wszystkie są w ciężkim stanie. Konieczna będzie amputacja rąk i nóg. Niektóre straciły wzrok. W najcięższym stanie jest roczny chłopiec.

    OdpowiedzUsuń

.